In Verbis Virtus
PC
EtoileAbonnementRSS
jeuxvideo.com  /  In Verbis Virtus  /  Tous les forums  /  Forum In Verbis Virtus  / 

Topic Mroczna wieża [CDA] Lektor PL - Cały Film Po Polsku 2017

Sujet : Mroczna wieża [CDA] Lektor PL - Cały Film Po Polsku 2017

1
karakanczka
karakanczka
MP
12 août 2017 à 16:21:18

Mroczna wieża CDA Lektor PL - Cały Film Po Polsku 2017

Oglądaj online (skopiuj link):
www.rwij.pl/mroczna-wieza-lektor

_______________________________________________________

Ostatni Rycerz, Roland Deschain (Idris Elba), uwięziony w niekończącej się walce z Walterem O’Dimem, znanym także jako Człowiek w czerni (Matthew McConaughey), ze wszystkich sił stara się powstrzymać go przed zburzeniem Mrocznej Wieży, która spaja światy. W imię przetrwania światów, w ostatecznej walce zderzą się ze sobą dobro i zło. Tylko Roland może ocalić Wieżę przed Człowiekiem w czerni.
http://www.noelshack.com/2017-32-6-1502547616-7799340-3.jpg
Stephen King mówi, że „Mroczna Wieża” to jego opus magnum. Miejmy nadzieje, że po seansie filmu Nikolaja Arcela, autor nie popadnie w depresję, bo z jego ośmioczęściowego cyklu powieści, zrobiono półtorej godzinny zlepek scen pozbawionych sensu i życia.
Tytułowa wieża to spoiwo wielu światów i jednocześnie jedyny bastion ich ochrony przed zewnętrznymi siłami zła i ciemności. Na jej straży stoi, a raczej stał zakon rewolwerowców, spośród których pozostał tylko jeden - Roland Deschain (Idris Elba). Reszta została zgładzona przez siły żądne destrukcji wieży ( i świata) , prowadzone przez Człowieka w czerni (Matthew McConaughey). Ostatni rewolwerowiec bardziej niż walką z ciemnością ogarnięty jest żądzom zemsty, w przywróceniu wiary w zwycięstwo pomaga mu Jake Chambers ( Tom Taylor) – dziecko o wielkim umyśle, mogącym zniszczyć wieżę. Roland musi ochronić świat i Jake’a, którego Człowiek w czerni chce wykorzystać do swojego planu.
Mroczna wieża cda, Mroczna wieża lektor pl,

karakanczka
karakanczka
MP
12 août 2017 à 16:22:02

W filmie Arcela najbardziej razi brak jakiejkolwiek spójności. Całość wygląda jak połączenie kilku historii, wyreżyserowanych przez parę osób, z tymi samymi aktorami. To słaba reżyseria jest dla mnie głównym powodem artystycznej porażki „Mrocznej Wieży”, ciężko nie dostrzec, że Nikolaj Arcel nie miał pomysłu na ukazanie tak dopracowanego przez Stepehen Kinga świata. Narracja jest chaosem, przez który próbuje przebić się w jakikolwiek sposób treść filmu. Na nasze nieszczęście jest to rzecz niemożliwa, bo próby te skutecznie burzy żonglowanie tempem akcji i przerzucanie nas z jednego świata do drugiego. Arcel nie wie kiedy przyspieszyć i dodać dramaturgii, najlepszym przykładem jest pozbawiony emocji finał, który powinien być zwieńczeniem dzieła, a okazał się nudnym zwiastunem końca. Z drugiej strony, skąd w końcowej scenie mają znaleźć się emocje, skoro nie ma ich przez cały seans. „Mroczna wieża” w żaden sposób nie angażuje widza, jest po prostu płytka. Wszystkie motywacje bohaterów są ledwie co zarysowane i powierzchowne. Wina może leżeć tu po stronie scenariusza, który w żaden sposób nie daje możliwości identyfikacji widzów z bohaterami, czego efektem jest powszechna obojętność odczuwalna po tym filmie. Pod koniec seansu zapominamy także o celu, jaki prowadził nas przez ponad półtorej godziny do finału, nie czujemy klimatu walki o przetrwanie świata czy żądzy zemsty. „Mrocznej wieży” nie pomagają nawet nie najgorsze kreację aktorskie. Idris Elba, mimo przedprodukcyjnych sprzeciwów fanów, związanych z według nich niepasującym do postaci kolorem skóry, w roli Rolanda wypada dość dobrze. Jest to jeden z nielicznych, jaśniejszych punktów produkcji. Trochę gorzej jest z Matthew McConaughey’em. Choć bardziej od aktorstwa winny jest tu scenariusz, to od laureata Oscara wymaga się więcej niż poprawnego występu. Drugi plan i Tom Taylor niestety nie odstają poziomem od całości i nie wnoszą niczego ciekawego do filmu. Za plus całej produkcji można uznać miks gatunkowy i ciekawy zarys rzeczywistości. Mamy tu elementy fantasy, horroru, science-fiction i westernu, przez co widać liczne inspirację różnymi gatunkami filmowymi. W świecie „Mrocznej wieży” trudno także nie zauważyć palety światów, będących połączeniem Tolkiena z post apokaliptycznymi wizjami, owianymi mrokiem. W tym aspekcie większa jednak jest zasługa pierwowzoru literackiego Stephena Kinga, niż twórców, których stać było jedynie na „zarysowanie” a nie kreację świata.

1
Répondre
Prévisu
Stickers
?
Infos 0 connecté(s)

Gestion du forum

Modérateurs : adiom, Evilash08, Kyo_Soma, Vortex646, Alphateam117, Sneyek, TARDYL1973, AkramZ, MamYume, Elyamentra
Contacter les modérateurs - Règles du forum

Sujets à ne pas manquer

  • Aucun sujet à ne pas manquer